بخش تنظیم خانوادهعمومیمقالات پزشکی و بهداشتی

تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی

تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی

ما عمل دخول در دوران قاعدگی را به دلایل ذیل توصیه نمی کنیم

رابطه جنسی چه تاثیری بر مدت زمان و شدت خونریزی در دوران قاعدگی دارد؟

گاهی ممکن است بدلیل افزایش انقباضات رحمی ناشی از ارگاسم (و اثر هورمون اکسی توسین)، بافت در حال ریزش داخلی رحم سریعتر ریزش کند و قاعدگی زودتر از زمان مورد انتظار پایان یابد. در یک مطالعه در دانشگاهی در آتن در زنان نزدیک به سن یائسگی، بررسی ها حاکی از افزایش همزمانی رابطه جنسی حین قاعدگی با افزایش میزان زمان و شدت خونریزی رحمی در زنان بود. افزایش خونریزی از علائمی است که ممکن است افراد بدین خاطر، تشویق به برداشتن رحم در دوران نزدیک به یائسگی شوند. بعبارت دیگر احتمال داده شد که افرادی که حین قاعدگی اقدام به نزدیکی نمیکنند کمتر تحت عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم قرار میگیرند. در یک مطالعه دیگر بر روی 498 زن نازا، آندومتریوز با احتمال داشتن رابطه جنسی حین قاعدگی، رابطه مستقیم داشته است. علی رغم موارد فوق، نظر بر این است که هیجانات جنسی و ارگاسم بعنوان یک فعالیت حرکتی، میتواند به کاهش دردهای رحمی حین قاعدگی نیز کمک کند و به اصطلاح اثر سودمندی داشته باشد.

آیا رابطه جنسی دهانی یا رسیدن به ارگاسم، حین قاعدگی امکان پذیر است؟

برخلاف تصور احتمالی شما، زوج های زیادی هنوز مایل هستند حتی حین قاعدگی (بطرز محدودی) به رابطه جنسی دهانی ادامه دهند. در این مورد نیز، مسائل بهداشتی در مورد احتمال انتقال عوامل بیماریزا، همانند ایجاد رابطه جنسی واژینال است، که قبلا به آن اشاره شد. ولیکن در مورد رابطه جنسی بدون دخول و رسیدن زنان به ارگاسم غیر واژینال، از هیچ نظر مانعی نداشته و با آگاهی از روش های مختلف روابط زناشویی، می تواند راه مناسبی، بدون مانع شرعی و بهداشتی، برای ایجاد رابطه ای سالم و صمیمی بین زوجین باشد.

آیا در زمان قاعدگی نیاز به استفاده از مواد ضدبارداری وجود دارد؟

با توجه به اینکه احتمال بارداری در زمان قاعدگی نزدیک به صفر است، رابطه جنسی در این دوران منجر به بارداری نشده و از این لحاظ نیازی به استفاده از روش های ضدبارداری نیست.

آیا مردم بطور معمول، هنگام قاعدگی اقدام به رابطه جنسی میکنند؟

بررسی ها نشان داده است که اقدام به رابطه جنسی حین قاعدگی چندان شایع نیست. احتمالاً پس زمینه های مذهبی، سنتی و فرهنگی مهمترین عوامل چنین ممانعتی بوده اند. برعکس مصرف الکل و ماریجوآنا، تشویق جفت به رابطه جنسی و افزایش میل جنسی حین قاعدگی از عوامل مهم منجر به رابطه جنسی حین قاعدگی بوده اند. نبود دانش و مهارتهای جنسی کافی برای ارضاء زوج بدون دخول، ممکن است یکی از عوامل مهم بروز تنش های جنسی در یک رابطه عاطفی- جنسی نه چندان مستحکم میان یک زوج و نتایج مربوط به آن (مانند روابط جنسی غیررسمی با شریک جنسی دیگر) شود. رابطه جنسی در دوران قاعدگی شرعا حرام بوده و مطابق آموزه های ادیان دیگر و همچنین عرف اجتماعات و فرهنگ های مختلف نیز کراهت شدید دارد منبع :pezeshkan.org رابطه جنسی مشاوره ازدواج،مشاوره جنسی آموزش زناشوئی آموزشهای جنسی مشاوره جنسی،مشاوره آنلاین فیلم رابطه جنسی رابطه جنسی رابطه جنسی امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات سایت و مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می شود


(1) تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی
تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی


(2) خونریزی غیرطبیعی قاعدگی
خونریزی غیرطبیعی قاعدگی


(3) نزدیکی در زمان پریود عوارض و فوائد
نزدیکی در زمان پریود عوارض و فوائد نزدیکی در دوران قاعدگی


(4) رابطه جنسی در دوران قاعدگی - مجله
رابطه جنسی در دوران قاعدگی - مجله تصویر زندگی


(5) رابطه زناشویی در زمان قاعدگی داشته
رابطه زناشویی در زمان قاعدگی داشته باشیم یا خیر


(6) خطر نزدیکی در قاعدگی و عوارض نزدیکی در
خطر نزدیکی در قاعدگی و عوارض نزدیکی در دوران پریود برای زن و مرد


(7) عوارض و خطرات رابطه جنسی در زمان پریودی
عوارض و خطرات رابطه جنسی در زمان پریودی


(8) قاعدگی و پریود زنان
عوارض برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی و پریود زنان ساعد نیوز


(9) رابطه جنسی در دوره پریود و رعایت برخی
رابطه جنسی در دوره پریود و رعایت برخی اصول - همسران - خانواده


(10) رابطه جنسی در دوران قاعدگی چه عوارضی دارد
رابطه جنسی در دوران قاعدگی چه عوارضی دارد


(11) تاثیر رابطه جنسی بر خونریزی قاعدگی
در یک مطالعه در دانشگاهی در آتن در زنان نزدیک به سن یائسگی بررسی ها حاکی از افزایش همزمانی رابطه جنسی حین قاعدگی با افزایش میزان زمان و شدت خونریزی رحمی در زنان بود.


(12) رابطه شیردهی با پریود تاثیر قاعدگی بر شیردهی و کودک
08.07.2019 چگونه قاعدگی شما بر شیردهی تاثیر می گذارد ممکن است متوجه تغییرات شیردهی در زمان بازگشت قاعدگی نشوید. و حتی اگر تغییراتی وجود داشته باشد ممکن است کودک شما به آن اهمیتی ندهد و مطابق با برنامه


(13) رابطه جنسی در دوران قاعدگی
رابطه جنسی به خودی خود منجر به مشکل خاصی از این نظر نمی شود. رابطه جنسی چه تاثیری بر مدت زمان و شدت خونریزی در دوران قاعدگی دارد


(14) رابطه جنسی در دوران قاعدگی چه عوارضی دارد
در یک مطالعه دیگر بر روی 498 زن نازا آندومتریوز با احتمال داشتن رابطه جنسی حین قاعدگی رابطه مستقیم داشت.


(15) چگونه در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشته باشیمنحوه نزدیکی
هنگام قاعدگی و خونریزی ماهانه زن معمولا رابطه جنسی متوقف می شود و پس از یک هفته دوباره از سر گرفته می شود. طبق گزارشات کمبود میل جنسی در زنان در دوران قاعدگی شایع است در نتیجه زنان مایل نیستند هیچ تماس جنسی داشته باشند.


(16) خونریزی واژن پس از رابطه جنسی چه علتی دارد - جایروس
خونریزی واژن پس از رابطه جنسی چه علتی دارد خونریزی واژن پس از رابطه جنسی می تواند هشدار دهنده باشد. این مشکل نسبتا شایع است و تا 9 زنانی را که قاعده می شوند تحت تاثیر قرار می دهد. ولی


(17) ارضا شدن در قاعدگی ضرر دارد
علاوه بر میل فردی زن و مرد ممانعت های دیگری به لحاظ مذهبی و پزشکی وجود دارد که رابطه جنسی در زمان قاعدگی را ممنوع حرام و یا نامناسب نشان می دهد و مردم را از آن بر حذر می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا